PS4 Tamiri

PS4 Tamiri

PS4 Tamiri

Tüm arıza tiplerini analiz ederek firmamızda alanında deneyimli kadromuzla PS4 tamiri gerçekleştiriyoruz.

Mavi Işık Arızası

PS4 işlemcisi ile alakalı olan bu sorun anakart üzerinde yer alan işlemcinin alt kısmında bulunan lehim topları temas etmediğinde ve bu topların sabit kalması yerden oynaması halinde veya kopmuş olması durumunda ortaya mavi ışık arızası çıkar. Konsol çalıştırıldığında sürekli mavi ışık yanıp söner. Bu arızanın çözümü ise yeniden lehim toplarının işlemcinin altına dizilmesi ile mümkün olacaktır.

Lens Arızası

Cihaza oyun CD’si takıldıktan sonra lens okuma sesi geldiği halde ekranda oyun görüntüsü belirmiyorsa veri ‘’ BOZUK VERİ ‘’ ibaresi yer alıyor ise konsolun okuyucusu bozulmuş demektir. Böyle bir durumda ilk yapılması gereken oyun CD’sinin temiz ve kuru bir bez ile bastırılmadan silinmesi gerekir. Bu işlemden sonra cihaz hala oyun CD’sini okumuyor ise okuyucunun bozulduğundan şüphe edilmelidir. Okuyucunun tamiri ise lensin değiştirilmesi ile düzeltilir.

HDMI Girişi Soket Arızası

PS4 yazılımlarında HDMI girişlerinin çok hassas olduklarının bilgisinin verilmesi gerekir. Hatta HDMI kablolarının çıkarılıp takılmaları ile bile bozulduklarından söz edilebilir. Kabloların takılması esnasında HDMI girişleri oynatılırsa kalıcı sorunlara yol açılabilir. Bu nedenle HDMI girişlerine kablo takarken son derece hassas davranılmalıdır.

Kabloların ters takılmaya çalışılması da bu girişlerin hasar almasına neden olacağından kabloyu düzledikten sonra dikkatli bir şekilde takmak önem taşır. HDMI girişlerinde bulunan ince tellerin kopması halinde PS4 tamiri konusunda deneyimli ve donanımlı personellerimiz tarafından cihaz soketi orijinali değiştirilerek cihazınızın yeniden verimli kullanılması sağlanır.

CD ROM Sürücüsü Arızası

Oyun CD’sinin takılmasının ardından okuyucu CD’yi içeri almıyor veya aldıktan sonra geri dışarı çıkartıyorsa PS4 sürücüsünde mekanik bir arıza olduğundan şüphe edilebilir. Sürücü içerisinde bulunan hareketli parçalar kırıldığında CD ROM sürücüsü oyun CD’sini okuyamadan geri çıkartacaktır.

Bu parçaların veya sürücünün tamamen değiştirilmesi gerekebilir. PS4 tamiri üzerine uzmanlaşan personellerimiz tarafından verilen hizmet ile cihazlarınızın en kısa zamanda tamirini yapıyor ve zaman kaybı olmadan tarafınıza belirttiğim zamanda teslimini gerçekleştiriyoruz. Uygun fiyat politikamızdan yararlanarak kaliteli ve garanti kapsamı altında hizmet almak için hemen bizimle irtibata geçiniz!