PS4 Servis

PS4 Servis

Ps4 Servis

Yazılımsal ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan sorunların giderilmesinde Ps4 servisi firmamızda bakım ve onarım işlemlerini en uygun fiyatlarla gerçekleştiriyoruz.

Güç Kaynağı Sorunu

Konsola hiç elektrik gelmemesi durumunda power ünitesinin bozulmuş olabileceğinden şüphelenilir. Bunun nedeni üst üste voltaj düşmesi olarak değerlendirilir. Voltaj düşmemesinin sebebi ise sık sık gidip gelen elektriktir.

Ekran Kartı Sorunu

BGA REBALLİNG ünitesi hakkında bilgi sahibi olanların yapabilecekleri bu onarım deneyimi personellerimiz tarafından garanti kapsamı altında gerçekleştiriliyor. BGA REBALLİNG ünitesi hakkında bilgisi olmayanlara cihazın teslim edilmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Kuzey Köprüsü Chip Sorunu

Cihazın USB’yi okumaması ve internete bağlanmada sorun çıkarması durumunda kuzey köprüsü chip sorundan şüphelenmeyi gerektirir. Ps4 servis hizmetimiz ile kuzey köprüsü chip değişimi yaparak cihazınızın bu sorununu çözüme kavuşturuyoruz.

Kol Sorunu

Sık rastlanılan kol sorununun tamirinde gerçekleştirdiğimiz işlemler şöyledir: İç kasa değişimi, tuş takımı değişimi, tuş takımı lastiklerinin değişimi, tuş ve analog değişimleridir. Kolların uzak mesafeden algılamaması ve geç algılaması gibi sorunlardan da bahsetmek gerekir. Cihaza kol yaklaştırıldığında cihazın kolu algılaması ancak uzaklaşıldığında algılamaması gibi durumlarda servisimiz soruna çözüm bulacaktır.

Mavi Işık Sorunu

Konsolun beyaz ışıktan bir türlü mavi ışığa geçmemesi durumunda ortaya çıkan bu sorun ekran kartından kaynaklanabilir. Firmamız ile irtibata geçiniz ve arıza tespitini yaptırarak kaliteli hizmet dahilinde mavi ışık sorununun çözümlenmesini sağlayınız!

HDMI Soket Sorunu

HDMI kablosunu yerleştirmeye çalışırken baskı uygulanmış, soket yerinden oynatılmış ise sokette çatlama, kırılma ve pinlerin eğrilmesi gibi durumlarla karşılaşılması muhtemeldir. Bunun nedeni HDMI soketin çok hassas bir yapıya sahip olmasıdır. Sokette bulunan ince tellerin kopması halinde soket değişimi yaparak cihazınızın yeniden çalışmasını sağlıyoruz.

Fan Sesi Sorunu

Oyun esnasında cihazın fanından gelen sesin kademeli bir şekilde artış göstermesi cihazın aşırı ısınmadan kaynaklandığını çağrıştırmalıdır. Aşırı ısınmanın gerçekleşmesine karşı dikkatli olunmalıdır. Bu durum daha farklı sorunlara da neden olabilir. Bu sebeple zaman zaman cihazın soğuması sağlanmalıdır.

Lens Sorunu

Konsolun oyun CD’sini okumaması durumunda lens sorunu ile karşılaşılır. Ps4 servis hizmetlerimiz arasında yer verdiğimiz lens değişimi ile konsolunuz yeniden oyun CD’lerinizi okuyabilir hale gelecektir.