Ps3 Kırma

Sony firması kullanıcıları orijinal oyun kullanmaya zorlamak adına oyun konsollarının içine yazılım yükleyerek kopya oyun oynanmasına karşı önlem almaktadır. Ancak oyun fiyatları o kadar yüksek olmaktadır ki kullanıcılar oyunları oynamak için farklı yöntemler denemek zorunda kalmaktadır. Şu anda en bilinen yöntem ps3 kırma işlemidir. Bu işlemle ps3’ünüze birçok oyun yükleyip oynama şansına sahip olabiliyorsunuz. Bu nedenle Sony firmasının korsan oyun yükleyip oynayan kişilere kızmamasını rica ediyoruz. Eğer orijinal oyun oynanmasını istiyorsa Sony firmasının oyun fiyatlarını Türkiye şartlarına göre makul bir seviyeye çekmesi gerektiğini düşünüyoruz.

playstation tamir

Super Slim Modellerde Kırma İşlemi

Birçok hacker Sony’nin bu fiyat tutumuna cephe alarak bütün ps3 modellerinin kırılması için büyük çaba sarf etmektedir. Sony’nin çıkarmış olduğu son ps3 modeli olan super slim modelleri uzun süre kırılamamış ve kullanıcılar bu konsolda kopya oyunları çalıştıramamıştı. Ancak oyun hackerları yılmadan çalışmalarına devam ederek bu konsolun da kırılabildiğini konsol kullanıcılarına müjdelemiş durumda. Geliştirilen yeni yöntemlerle bu modele sahip olan kullanıcılar ps3 kırdırma 2017 ile korsan oyunları ps3’lerinin hafızalarına atarak oynama imkânına kavuştular. Super slim kasaların kırma işleminde en bilinen yöntem cobra ode olmasına karşın daha farklı yöntemler de gün geçtikçe hackerlar aracılığıyla geliştirilmektedir. Siz de cihazınıza en uygun kırdırma yöntemiyle bu işin uzmanı olan kişilere yaptırabilirsiniz. Böylece en yeni oyunları para vermeden oynayabilirsiniz.

Ps3 Fat, Slim, Super Slim Kırma

Ps3 kırdırmanın oyun konsoluna herhangi bir zararı yoktur. Zaten bu işlem fiziksel bir işlem olmadığı için cihazınızın donanımına asla zarar gelmez. Yazılımsal olarak da geri dönüşü olmayan bir işlem değildir. Dilediğiniz zaman normal sürüme geri dönerek normal bir şekilde oyununuzu oynamaya devam edebilirsiniz. Yani yazılımsal olarak da cihaza herhangi bir zarar gelmemektedir. Oyun kullanıcılar için tek riski ps3 kırma 2017 işlemi yapılan ps3’lerin çevrimiçi olarak oyun oynandığında ban yeme ihtimalinin olmasıdır. Kesin olarak ban yiyeceği söylenemez ancak kırılmış bir ps3’e sahip olan kullanıcılarının bu riski göze alarak çevrimiçi oyunlara girmeleri gerekmektedir.

Kırılabilen Ps3 Modelleri

İnternet indirdiğiniz oyunları ps3’ünüzde oynamak istiyorsanız oyun konsolunuzun kırılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde konsolunuzda korsan oyun oynamanız mümkün olmayacaktır. Bu da orijinal oyunlar için çok fazla para harcamanız anlamına gelmektedir. Eğer oyunlara bu kadar para veremem diyorsanız ps3’ünüze kırma işlemi uygulatarak korsan oyunları kolaylıkla oynayabilirsiniz. Peki, kırılabilen ps3 modelleri hangileridir, onlara bir göz atalım isterseniz.

ps4 tamiri

Ps3 Kırma, Fat Slim Super Slim Kırma ve Oyun Yükleme, Kırılabilen Ps3 Modelleri

Fat türü kasalarda flash türü “NOR” olan modeller downgrade yani kırma işlemine uygun olan modellerdir. Bu modeller CECHH, CECHI, CECHJ, CECHK, CECHL, CHECM, CECHN, CECHO, CECHP, CECHQ şeklinde sıralanabilir. Eğer sizin de kalın kasa ps3’ünüz bu modellerden biriyse oyun konsolunuzu kırdırabilirsiniz demektir. Flash türü “NAND” olan CECHA, CECHB, CECHC, CECHD, CECHE, CECHF, CECHG modellerinden birine sahipseniz ne yazık ki kırma işlemi için bir süre daha beklemek durumunda kalacaksınız.

Date Code

Slim kasaların kırılabileceğini DATE CODE” kısmında yazan kod aracılığıyla anlayabiliyoruz. Eğer bu kısımda 1A, 1B, 6A, 6B, 6C, 6D, 7A, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 9D, 0A, 0B, 0C, 0D kodlarından biri yazıyorsa ps3’ünüz ps3 kırma fiyatı arasındadır ve istediğiniz an konsolunuzu kırdırarak korsan oyunları ps3’ünüzden rahatlıkla oynayabilirsiniz. Eğer kod kısmında 1C ve 1D yazıyorsa şu an için oyunlara çok yüksek paralar vermeye mahkûmsunuz demektir ancak en kısa zamanda bu modellerin de kırılabileceğini söyleyebiliriz. Böylece kod kısmında 1C ve 1D yazan konsol sahipleri de yakın zamanda oyun maliyetlerini çok büyük oranda azaltmanın keyfini yaşayabileceklerdir.

Super Slim Kasalar

Super slim kasalar Sony’nin piyasaya sürmüş olduğu son ps3 modelidir. Muhteşem incelikte ve şıklıkta olan bu modelin yıllarca kırılmasını bekleyen birçok kullanıcı vardı. Uzun zaman kırılamayan model son dönemlerdeki gelişmelerle artık kırılabilen ps3 modelleri 2016 arasındaki yerini almış durumda. Artık bu modele sahip kullanıcılar oyun konsollarında internetten indirdikleri ps3 oyunlarını çok rahat bir şekilde oynayabilecekler. Kırma işleminin ardından ps3 oyunlarının yanı sıra ps2 ve ps1 oyunları da ps3’e yüklenerek oynanabilmektedir.